Zaprawa Klejąca EGOMIX KZ do klejenia glazury
   
   
  ZAPRAWA KLEJĄCA EGOMIX KZ DO KLEJENIA GLAZURY
 

ZASTOSOWANIE
Zaprawę klejącą EGOMIX KZ stosuje się do przyklejania płytek ceramicznych i kamiennych (za wyjątkiem marmuru), ściennych oraz podłogowych na podłożach otynkowanych, betonowych, ceramicznych. EGOMIX KZ można stosować do murowania, wyrównywania powierzchni do grubości warstwy 5 mm.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczu, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Podłoże może być suche lub wilgotne. W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu płytki
i sprawdzeniu połączenia po 48 godzinach.

PRZYGOTOWANIE MIESZANKI
Zawartość worka wsypać do naczynia z wodą, zachowując proporcje: na 1 kg proszku od 0,21 do 0,24 litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem do czasu uzyskania jednolitej konsystencji bez grudek. Zaprawa nadaje się do użycia po upływie 10 minut i powtórnym wymieszaniu. Zachowuje swoje właściwości przez okres do 4 godzin.

PRZYKLEJANIE PŁYTEK
Na przygotowane podłoże nakłada się zaprawę przy pomocy packi ząbkowanej, równoległymi pasami, możliwie w jednym kierunku. Wielkość zębów pacy waha się od 3 do 8 mm. W praktyce należy wykonać próbę przyklejania płytki, następnie oderwać ją i sprawdzić czy jest pokryta klejem na całej swojej powierzchni. Elastyczność kleju pozwala na korygowanie położenia płytki jeszcze przez ok. 10 min. po jej przyklejeniu.
Użytkowanie posadzki należy rozpocząć nie wcześniej niż po 24 godzinach od przyklejenia płytek, a pełną wytrzymałość osiąga się po upływie 3 dni. Minimalna grubość kleju 2 mm, maksymalna grubość kleju 5 mm. Uwaga! Nakładać przy temperaturze podłoża od +5oC do +25oC. Wielkość powierzchni przygotowanej do rozprowadzenia kleju należy dostosować do warunków podłoża i indywidualnych umiejętności. Nie moczyć płytek przed klejeniem!

ZUŻYCIE
Zużycie w zależności od wielkości zębów pacy waha się od 2,1 do 6,0 kg na 1 m2 powierzchni.

OPAKOWANIA
Jednostkowe: worki papierowe: 25 kg.

NARZĘDZIA
Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Okres przydatności do użycia na opakowaniu. Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią.

   
Intro | O firmie | Katalog produktów | Cennik | Przedstawiciele handlowi | Kontakt | Mapa dojazdu
© EGOMIX Nowy Sącz.  Projekt: 2PPLUS  Realizacja: Verakom