Zaprawa Klejąca WZKS-EGOMIX do klejenia styropianu i zatapiania siatki zbrojeniowej
Zaprawa Klejąca ZKS-EGOMIX do klejenia styropianu
   
   
  ZAPRAWA KLEJĄCA WZKS EGOMIX DO KLEJENIA STYROPIANU I ZATAPIANIA SIATKI ZBROJENIOWEJ

Pobierz KDWU
 

ZASTOSOWANIE
Do przyklejania płyt styropianowych i wykonywania na nich warstwy zbrojonej siatką z włókien szklanych. Bardzo dobra przyczepność do nośnych podłoży i styropianu. Elastyczna, paroprzepuszczalna. Do szpachlowania nośnych powierzchni otynkowanych, betonowych, ceramicznych itp. Musi być pokryta warstwą tynku cienkowarstwowego lub farbą elewacyjną. Stosowany w systemie ociepleń budynków.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić zaprawą, a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym EGOMIX PG. W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu trzech próbek styropianu o wymiarach 10 x 10 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Połączenie jest odpowiednio mocne, jeśli rozerwanie nastąpi w warstwie styropianu.

PRZYGOTOWANIE MIESZANKI
Zawartość worka wsypać do naczynia z 5,0 do 5,5 litra wody i dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji gęstoplastycznej. Zaprawę klejową WZKS EGOMIX odstawić na 5 minut, po czym bezpośrednio przed użyciem ponownie wymieszać.

SPOSÓB UŻYCIA
Klejenie płyt styropianu: przy klejeniu na równym podłożu, przygotowaną zaprawą klejową WZKS EGOMIX pokryć całą wewnętrzną powierzchnię płyty styropianowej używając pacy o zębach 10/12. W przypadku klejenia na nierównym podłożu nałożyć paski zaprawy klejowej WZKS EGOMIX o szerokości 3-8 cm wzdłuż obrzeża płyty w odległości 3 cm od krawędzi, a na pozostałej powierzchni 6-8 placków zaprawy o średnicy około 8 cm. Następnie płytę bezzwłocznie dociskamy do ściany aż do uzyskania równiej płaszczyzny z sąsiednimi płytami. Wymagane jest użycie łączników mechanicznych na całej klejonej powierzchni, w ilości 4 sztuki na 1 m2. Układanie siatki zbrojeniowej: zaprawę klejową WZKS EGOMIX nanieść na powierzchnię przyklejonych płyt styropianu ciągłą warstwą grubości ok. 3 mm poczynając od góry ściany, pasami o szerokości tkaniny zbrojącej. Następnie natychmiast wtopić tkaninę zbrojącą, wciskając ją za pomocą packi. Tkanina powinna być napięta i całkowicie zatopiona w masie klejowej. Grubość warstwy zbrojonej przy pojedynczej tkaninie powinna wynosić około 3 mm. Nakładać przy temperaturze podłoża od +5oC do +25oC.

ZUŻYCIE
Klejenie płyt styropianowych: w zależności od nierówności podłoża od 4,0 do 5,0 kg/m2 powierzchni. Warstwa zbrojona: 3,0-3,5 kg/m2.

NARZĘDZIA
Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.

OPAKOWANIA
Jednostkowe: worki papierowe: 25kg.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Okres przydatności do użycia na opakowaniu. Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią.

   
Intro | O firmie | Katalog produktów | Cennik | Przedstawiciele handlowi | Kontakt | Mapa dojazdu
© EGOMIX Nowy Sącz.  Projekt: 2PPLUS  Realizacja: Verakom