Zaprawa Klejąca WZKS-EGOMIX do klejenia styropianu i zatapiania siatki zbrojeniowej
Zaprawa Klejąca ZKS-EGOMIX do klejenia styropianu
   
   
  ZAPRAWA KLEJĄCA ZKS EGOMIX DO KLEJENIA STYROPIANU

Pobierz KDWU
 

ZASTOSOWANIE
Do przyklejania płyt styropianowych zgodnie z AT-15-6552/2004. Bardzo dobra przyczepność do nośnych podłoży, elastyczna, paroprzepuszczalna. Do szpachlowania nośnych powierzchni otynkowanych, betonowych, ceramicznych itp. Stosowana w systemie dociepleń budynków.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić zaprawą, a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym EGOMIX PG.

PRZYGOTOWANIE MIESZANKI
Zawartość worka wsypać do naczynia z 5,0 do 5,5 litrami wody i dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji gęstoplastycznej. Zaprawę klejową ZKS EGOMIX odstawić na 5 minut, po czym bezpośrednio przed użyciem ponownie wymieszać.

SPOSÓB UŻYCIA
Przy klejeniu na równym podłożu, przygotowaną zaprawą klejową ZKS EGOMIX pokryć całą wewnętrzną powierzchnię płyty styropianowej używając pacy o zębach 10/12. W przypadku klejenia na nierównym podłożu nałożyć paski zaprawy klejowej ZKS EGOMIX o szerokości 3-8 cm wzdłuż obrzeza płyty w odległości 3 cm od krawędzi, a na pozostałej powierzchni 6-8 placków zaprawy o średnicy około 8 cm. Następnie płytę bezzwłocznie dociskamy do ściany aż do uzyskania równiej płaszczyzny z sąsiednimi płytami. Wymagane jest użycie łączników mechanicznych na całej klejonej powierzchni, w ilości 4 sztuki na 1 m2. Nakładać przy temperaturze podłoża od +5oC do +25oC.

ZUŻYCIE
Klejenie płyt styropianowych: w zależności od nierówności podłoża od 4,0 do 5,0 kg/m2 powierzchni.

OPAKOWANIA
Jednostkowe: worki papierowe: 25kg.

NARZĘDZIA
Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Okres przydatności do użycia na opakowaniu. Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią.

   
Intro | O firmie | Katalog produktów | Cennik | Przedstawiciele handlowi | Kontakt | Mapa dojazdu
© EGOMIX Nowy Sącz.  Projekt: 2PPLUS  Realizacja: Verakom