Zaprawa Tynkarska EGOMIX ZTP popularna
Zaprawa Murarska EGOMIX ZMP popularna
Zaprawa posadzkowa EGOMIX
ZP-cM12 cementowa
   
   
  ZAPRAWA TYNKARSKA EGOMIX ZTP POPULARNA
 

ZASTOSOWANIE:
Przeznaczona jest do wykonywania tradycyjnych tynków cementowych w kategoriach od 0 do III oraz pod wykończeniowe tynki mineralne i polimerowe.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże powinno być mocne, równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb itp. Zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Powierzchnię tynkowaną bezpośrednio przed nakładaniem zaprawy zmoczyć wodą. Podłoża gipsowe i gładkie porysować dłutem w gęstą, ukośną siatkę o rysach głębokości około 3 mm. Dodatkowo w celu zwiększenia przyczepności podłoża należy zastosować preparat gruntujący EGOMIX PG.

PRZYGOTOWANIE MIESZANKI:
Zawartość worka wsypać do naczynia z wodą, zachowując proporcje: na 25 kg proszku od 3,25 do 4,0 litra wody. Proporcje wody ustala się doświadczalnie w zależności od żądanej konsystencji. Zaprawy nie nakładać w temperaturze poniżej +5oC.

SPOSÓB UŻYCIA:
Tynk należy wykonać jako dwuwarstwowy. Zaprawę tynkarską nakłada się przy pomocy kielni, a nadmiar zaprawy zbiera się paca styropianową lub drewnianą. Sposób wykończenia zależy od żądanej kategorii tynku. Grubość warstwy 6-30 mm.

ZUŻYCIE:
Przy nałożeniu plastycznej konsystencji tynku z jednego worka (25kg) można wykonać około 1,3 do 1,4 m2 tynku o grubości 10 mm.

OPAKOWANIA
Jednostkowe: worki papierowe: 25 kg.

NARZĘDZIA
Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Okres przydatności do użycia na opakowaniu. Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią.

   
Intro | O firmie | Katalog produktów | Cennik | Przedstawiciele handlowi | Kontakt | Mapa dojazdu
© EGOMIX Nowy Sącz.  Projekt: 2PPLUS  Realizacja: Verakom